Praskie Klimaty nocą

Praskie Klimaty nocą to najnowsza odsłona turystycznego rajdu pojazdów zabytkowych.
Forma rajdu będzie nieco inna niż zwykle w tego typu rajdach. Tym razem to uczestnicy wybiorą trasę, którą pojadą i miejsca, które odwiedzą.

Zabierzemy Was w ciekawą podróż po Śródmieściu, w trakcie której odkryjecie nocny klimat miasta w blasku neonów często pamiętających jeszcze epokę PRLu.

Liczyć się będzie spryt, strategia oraz zdolność planowania trasy, którą pokonacie w jak najkrótszym czasie, tym samym przejeżdżając jak najmniejszy dystans. Celem jest zdobycie jak największej ilości punktów.

Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 20:00 na placu przy ulicy Sokolej w okolicach Stadionu Narodowego.
Stamtąd po krótkiej odprawie wyruszycie na trasę w 1 minutowych odstępach, a listę lokalizacji otrzymacie na 5 minut przed startem, aby się z nią zapoznać.

Na przejechanie całego rajdu będziecie mieli równo 2 godziny i po oddaniu kart drogowych na mecie, udacie się do swoich domów na zasłużony wypoczynek, a my podamy wyniki na drugi dzień na wydarzeniu podczas transmisji video i później indywidualnie spotkamy się ze zwycięzcami.

Do udziału w rajdzie zapraszamy samochody oraz motocykle zabytkowe, youngtimery oraz auta powszechnie uważane za klasyczne wyprodukowane do 1993 roku. Pojazdy polskiej produkcji przyjmujemy bez względu na ograniczenia wiekowe. Organizator zastrzega sobie prawo do przyjęcia pojazdów niespełniających powyższych kryteriów z uwagi na ich wyjątkowość.

Zapisy ruszą 15 sierpnia o godzinie 19:00 i wtedy podamy wszystkie szczegóły dotyczące sposobu zgłaszenia.
Przewidujemy maksymalnie 50 miejsc startowych.

Wpisowe za uczestnictwo w rajdzie wynosi 30 zł.